+420 775 388 266

Jmenuji se Alice a jsem fotografka a ráda si dělám věci podle svého, můžu-li. Provozuji foto studio, kde realizuji zakázkové fotografování.

 

Fotografování mě provází přes dvacet let. Obrazy vnímám všude kolem sebe odjakživa; obrazy, linie, tvary a barvy. Ten každodenní šum kolem a hra světla je mou hlavní inspirací.

Stejně tak jako akce se syny, setkávání se s lidmi, jízda na čemkoliv, cestování a život jako takový. Mám ráda kontrast, šrumec a pohyb.

 

Mou současnou kariéru odstartovalo narození prvního potomka, kdy unikám do tajů fotografování jako balanc ke každodenní všednosti mateřství, pořizuji top výbavu a fotím nejen své děti.

Do té doby jsem nasávala zkušenosti v mnoha oblastech – jak korporát a malá firma, tak hory i město – abych se naplno rozhodla pro cestu fotografickou. Brzy dospívám k názoru, že fotografování dětí má význam. Ano, děti by se fotit měly a to pěkně! 

Už pár let své fotografické zaměření směřuji do dalších oblastí. Jsou jimi ženy, řemesla a klasické portrétování.

 

Každé focení je pro mě výzva a šiju ho přímo na míru. Fotím spontánně, nejraději na denní světlo. Dbám na to, aby kromě fotek zbyl i příjemný zážitek…

… a fotografie od srdce k srdci ♥

foto: Antonín Lavrenčík